Waarschuwing: nepwebsites met huurwoningen

Op dit moment zijn er oplichters actief die misbruik maken van het woningtekort. Zij beloven mensen snel een woning en vragen daarvoor veel geld. Daarom willen wij je waarschuwen om goed op te letten bij het zoeken naar een huurwoning.

Let op nepwebsites

Helaas proberen oplichters op meerdere manieren te profiteren van de woningnood. Zo zijn er websites en Facebook-pagina’s waarop huurwoningen – van woningcorporaties zoals Woonmeij – worden aangeboden. 

Woonmeij biedt (sociale) huurwoningen alleen aan via de website www.thuispoort.nl

Hoe herkent u oplichting?

Controleer altijd goed of een website betrouwbaar is. Lees bijvoorbeeld recensies of zoek naar ervaringen van andere mensen. Hieronder vind je enkele extra tips om nepadvertenties te herkennen:

  • Betaal nooit vooruit aan een ‘verhuurder’. Als je de woning niet kunt bezichtigen zonder eerst geld over te maken, ga er dan vanuit dat het aanbod nep is.
  • Controleer de foto’s bij de advertentie via internet. Vaak worden foto’s gekopieerd uit bestaande advertenties van bijvoorbeeld woningcorporaties. Dit is vaak het geval als je de woning niet persoonlijk kunt bekijken.
  • Wees extra alert bij advertenties op sociale media. Oplichters gebruiken sociale media om woningen aan te bieden.
  • Let ook op sites waar je vooraf moet betalen om te kunnen reageren op het aanbod. Vaak ga je dan akkoord met het afsluiten van een abonnement en worden er kosten bij je in rekening gebracht.

Blijf alert en voorkom dat u slachtoffer wordt van oplichting.

Deel dit bericht