Karel Doormanstraat en omgeving - Schijndel

In Schijndel aan de Karel Doormanstraat, Michiel de Ruijterstraat en de Schutsboom gaan we 41 woningen verduurzamen. We gaan het dak, de ramen, de voor- en achterdeur en de mechanische ventilatie vernieuwen. Daarnaast gaan we het voegwerk van de woning uitkappen en herstellen. 

Op deze pagina vind je meer informatie over de werkzaamheden. 

In het mei starten we met het maken van een proefwoning aan de Michiel de Ruyterstraat. In deze bewoonde woning gaan we alle werkzaamheden uitvoeren om te kijken wat we tegenkomen. De ervaringen die we daar opdoen, gebruiken we om het plan verder te verbeteren.

In juni gaan we goedkeuring vragen aan alle 41 bewoners voor de uitvoering van de werkzaamheden. Wanneer minimaal 70% van de bewoners akkoord gaat dan voeren we de werkzaamheden bij alle woningen uit. 

De uitvoering van die werkzaamheden staat gepland van september 2026 tot en met februari 2027. 

Om te voorkomen dat beschermde diersoorten zoals vleermuizen, mussen en zwaluwen worden verstoord tijdens de werkzaamheden, hebben we vooraf ecologisch onderzoek laten uitvoeren. Op basis daarvan zijn er maatregelen genomen.

Een van die maatregelen is het plaatsen van tijdelijke nestkasten aan woningen in de wijk. Dit is wettelijk verplicht. De nestkasten bieden een veilig onderkomen voor de dieren tijdens de werkzaamheden.

De ecoloog heeft bepaald bij welke woningen en hoeveel nestkasten nodig zijn. Deze zijn inmiddels geplaatst aan de voor-, achter- of kopgevel van de betreffende woningen.

Bij dit onderzoek zijn warmtefoto’s van de woningen gemaakt. Hiermee kunnen we de isolatie van de woningen controleren.

Voordat de werkzaamheden starten, heeft de aannemer alle woningen bezocht om te bekijken wat er precies moet gebeuren.

Daarnaast zijn er verschillende aanvullende onderzoeken uitgevoerd, waaronder:

  • Het bepalen van het energielabel van de woningen
  • Het verzamelen van informatie voor de architect om een goed plan te maken
  • Het in kaart brengen van de constructie van de woningen
  • Het onderzoeken van de staat van de gevels
  • Het inspecteren van de buitenzijde van de woningen met behulp van een drone

Ook is er een woonwensenonderzoek gehouden onder de bewoners. Zij konden hierin aangeven wat zij belangrijk vinden aan hun woning en wat hun wensen zijn voor de toekomst.
 

Kenmerken

Locatie
Karel Doormanstraat (even), Michiel de Ruijterstraat (oneven), Schutsboom

Type project
Verduurzaming

Aantal woningen
41

Start werkzaamheden
September 2026

Verwachte oplevering
Maart 2027