Distelveld Den Dungen

In Den Dungen aan het Distelveld gaan we 6 woningen energiezuiniger maken door het vervangen van het dak. We plaatsen een nieuw groen dak terug. De scheuren in de gevels worden hersteld. Ook komen er nieuwe goten. De bewoners en omwonende zijn inmiddels op de hoogte gebracht. Alle bewoners waren enthousiast. 
Op deze pagina vind je meer informatie over de werkzaamheden. 
 

Een nieuw, groen dak

We vervangen het huidige dak door een nieuw, goed geïsoleerd en luchtdicht dak met beplanting. Eerst verwijderen we de dakpannen en latten. De houten onderlaag en balken blijven liggen. Daarbovenop plaatsen we nieuwe dakdelen met isolatie. Het dak krijgt ook nieuwe dakgoten en regenpijpen.

Op het dak komt een mix van sedum en inheemse planten. Dit zorgt voor een betere temperatuur in huis: warmer in de winter en tot wel 6 graden koeler in de zomer. Het groene dak draagt bij aan een gezondere leefomgeving in de wijk.

Nestkasten voor dieren

In de randen van het dak plaatsen we nestkasten voor vogels, vleermuizen en bijen. Zo helpen we de natuur een handje en maken we de wijk groener en diervriendelijker.

Duurzaam materiaalgebruik

Bij het vernieuwen van het dak gebruiken we zoveel mogelijk oude materialen opnieuw. Andere materialen zijn gerecycled. Zo maken we het dak extra duurzaam.

Slim gebruik van regenwater

Bij elke groep van drie woningen plaatsen we twee regentonnen van 800 liter in de voortuin. Deze staan onderaan de regenpijp en vangen regenwater op. In droge periodes krijgt het groene dak automatisch water uit deze tonnen. De regentonnen krijgen een nette houten ombouw.

Herstel van voegwerk

We herstellen het voegwerk van de voor- en achtergevel, maar alleen op plekken waar dat nodig is. Daarna maken we beide gevels schoon met water onder hoge druk.

Om te voorkomen dat beschermde diersoorten zoals vleermuizen, mussen en zwaluwen worden verstoord tijdens de werkzaamheden, hebben we vooraf ecologisch onderzoek laten uitvoeren. Op basis daarvan zijn er maatregelen genomen.

Een van die maatregelen is het plaatsen van tijdelijke nestkasten aan woningen in de wijk. Dit is wettelijk verplicht. De nestkasten bieden een veilig onderkomen voor de dieren tijdens de werkzaamheden.
De ecoloog heeft bepaald bij welke woningen en hoeveel nestkasten nodig zijn. Deze zijn inmiddels geplaatst aan de voor-, achter- of kopgevel van de betreffende woningen.
 

Voordat de werkzaamheden starten, heeft de aannemer alle woningen bezocht om te bekijken wat er precies moet gebeuren.

Daarnaast zijn er verschillende aanvullende onderzoeken uitgevoerd, waaronder:
•    Het bepalen van het energielabel van de woningen
•    Het verzamelen van informatie om een goed plan te maken
•    Het in kaart brengen van de constructie van de woningen
•    Het onderzoeken van de staat van de gevels

Kenmerken

Locatie
Distelveld 1 t/m 6 Den Dungen

Type project
Verduurzaming

Aantal woningen
6

Start werkzaamheden
Oktober 2025

Verwachte oplevering
December 2025